Producator: Samsung
Model: Galaxy S26+ 5G 512GB 12GB RAM Dual (SM-S947B)
Se ofera bouns la alegere, husa sau folie de protectie pentru ecran.
Produs sigilat , garantie valabila la Samsung , 24 luni.
Cod producator:SM-S947BZDGEUE
Descriere
Design
Iti prezentam noul design al zonei de camere, care arata si se simte perfect in orice mana.
Performanta
Procesorul nostru personalizat ofera viteza, imagini fluide si performanta care te mentin mereu cu un pas inainte in joc.
Clip Video Nightography
Procesarea imaginii bazata pe AP lumineaza scenele, clarifica detaliile si reduce zgomotul chiar si in medii intunecate.
Photo Assist
Editeaza rapid si usor fotografiile scriind mesaje folosind un limbaj natural, iar Galaxy Al se va ocupa de restul.
Conceput sa redefineasca standardul
Fa cunostinta cu Galaxy S26 si S26+, noile telefoanele AI puternice, cu un design unificat, care se simt perfect in orice mana.
Procesorul nostru puternic personalizat pentru Galaxy
De la misiuni epice la jucatori multipli in timp real, procesorul personalizat ofera viteza fulgeratoare si alimenteaza un Amplificator de Imagine personalizat, care ajuta continutul sa arate clar si vibrant. In plus, un boost de 38% pentru NPU-ul avansat si imagini cu 23% mai fluide te mentin mereu cu un pas inainte in joc.
Fa-ti experienta de vizionare si mai buna
Vezi intregul spectru. Reprezentarea imbunatatita a culorilor si a luminii, sustinuta de tehnologia avansata cu motorul Digital Natural Image (mDNIe) pentru mobil (mDNIe), ofera o precizie de procesare de 4 ori mai buna, pentru tonuri mai bogate. Acest lucru duce la o crestere substantiala a performantei grafice. ProScaler ofera fiecarei imagini impactul pe care il merita, datorita imbunatatirilor de procesare AI, redand detalii realiste pentru o experienta captivanta
Joaca mai mult. Pastreaza temperatura
Pastreaza temperatura cand actiunea se incinge. Camera de Vapori reproiectata si materialul de interfata termica (TIM) personalizat sustin procesorul personalizat de inalta performanta in timpul sesiunilor solicitante. Prin raspandirea mai eficienta a caldurii, acestea asigura o disipare imbunatatita a caldurii cu pana la 29% pentru o functionare mai rece.Sustinut in continuare de ray tracing si de optimizarea Vulkan, dispozitivul tau mentine performanta la nivel maxim chiar si cand urmaresti ore intregi de videoclipuri si ofera imagini fluide si randare extrem de rapida, fara niciun efort.
Porneste rapid
Ziua ta, neintrerupta. Incarcarea rapida prin cablu te ajuta sa revii la putere maxima in cel mai scurt timp – pana la 69% in aproximativ 30 de minute – si te mentine in ritmul tau.
Clar si luminos pe timp de noapte
De la lumini urbane la lumanari, Nightography permite noptilor sa straluceasca, astfel incat sa poti surprinde mai clar momentele speciale.Sistemul de camere de generatie urmatoare capteaza o gama dinamica mai larga, asigurand claritate si intensitate atat in zonele de umbra, cat si in cele luminoase. Procesorul avansat aplica apoi reducerea zgomotului pe baza unor tipare de zgomot individuale, specifice fiecarui tip de senzor, oferind imagini video cu un aspect natural si cinematografic chiar si in conditii de lumina scazuta.
Verifica specificatiile sistemului nostru puternic de camere
Alimentata de motorul ProVisual, camera avansata de 50 MP duce fiecare fotografie la nivelul urmator, evidentiindu-ti subiectele cu detalii mai inteligente, culori mai bogate si o claritate care tine pasul cu imaginatia ta.
Intotdeauna stabil, chiar si in miscare
Noua functie Horizontal Lock din Super Steady combina unghiuri optice extinse cu senzori giroscopici si de acceleratie pentru a recunoaste directia gravitatiei si a mentine cadrele perfect nivelate, chiar daca rotesti complet dispozitivul la 360°. Fie ca esti pe trasee accidentate sau urmaresti cel mai rapid finis, obtii de fiecare data videoclipuri mai fluide, fara tremur.
Fa din fiecare selfie cea mai buna fotografie
Camerele frontale ale Galaxy S26 si S26+ sunt acum echipate cu un procesor de semnal de imagine (ISP) cu AI, pentru selfie-uri mai naturale, cu lumini si umbre exact acolo unde trebuie — fidele nuantei naturale a pielii tale si altor detalii, precum parul si sprancenele, asa cum le percep ochii tai.
Editare, fara editare
Editeaza rapid si usor fotografii cu doar cateva cuvinte si AI. Adauga obiecte, precum accesorii, in fotografiile animalului tau de companie descriind natural editarile pe care vrei sa le faci, iar Galaxy AI iti va transforma viziunea in realitate in doar cateva minute.
De la fotografii la stickere cu o singura atingere
Deschide Creative Studio si descopera un spatiu dedicat pentru a crea seturi de stickere. Combina schite sau fotografii cu text care se potrivesc imaginatiei tale. Cu o descriere simpla in text sau cu o schita trasata grosier, Galaxy AI creeaza rezultatele dorite. Apoi, adauga setul la tastatura ta sau partajeaza-l cu prietenii.
Now Nudge
Cu ajutorul Galaxy AI, noul Now Nudge poate intelege contextul de pe ecranul tau si iti ofera sugestii inteligente prin comenzi rapide utile. Reduce inteligent pasii necesari pentru urmatoarea ta actiune si ofera chiar si sugestii de completare automata.Fotografiile pot fi gasite si trimise mai usor. Daca cineva iti cere poze dintr-o excursie recenta, Now Nudge va intelege ce fotografii ai nevoie si le va gasi pentru tine. Apoi te va duce direct la acele fotografii specifice din Gallery, permitandu-ti sa le selectezi si sa le trimiti in doar cateva atingeri
Now Brief
Simplifica-ti ziua cu Now Brief. Acum iti poate urmari viata de zi cu zi si iti poate intelege obiceiurile mai bine decat inainte. Recomandarile de playlisturi pentru exercitii si mementourile despre evenimente importante, precum detaliile rezervarilor si momentele speciale de calatorie, sunt acum disponibile sub forma de briefuri scurte, livrate pe parcursul zilei.
Bixby, ajutor inteligent, disponibil intotdeauna
Ai nevoie de ajutor rapid ? Intreaba Bixby. Este controlerul tau personal al dispozitivului, acum cu puterea de a-ti oferi un ghid care te ajuta sa inveti cum sa folosesti functiile si sa ajustezi setarile pentru un plus de confort. Daca ai nevoie de raspunsuri rapide, va cauta chiar si pe web pentru tine, raspunzand la intrebarile tale formulate natural, ca intr-o conversatie.
Propriul tau dispozitiv Galaxy personalizat
Creat sa se adapteze tie, One UI 8.5 iti personalizeaza Galaxy-ul in functie de modul in care il folosesti zi de zi. Create pentru a fi simple si intuitive, reminderele contextuale din Now Brief si sugestiile inteligente din noul Now Nudge si AI Select fac sarcinile zilnice mai usoare, dintr-o singura atingere.
Transfer intre dispozitive simplificat
Imagineaza-ti ce ti-ar putea oferi cele mai puternice dispozitive ale noastre de pana acum. Treci la Galaxy si descopera o lume in care toata tehnologia ta functioneaza in sinergie fara probleme, mentinandu-te conectat si in control.
Smart Switch
Cu Smart Switch, poti transfera fotografii, videoclipuri, contacte, note, evenimente din calendar, alte aplicatii si chiar setari ale dispozitivului fara efort de pe iOS.
Quick Share
Utilizeaza functia Quick Share pentru a trimite fara efort fisiere intre dispozitive din gama Galaxy sau din afara sa, inclusiv Android OS si PC-uri.
Denumiri similare la Telefoane mobile Samsung Galaxy S26+ 5G 512GB 12GB RAM Dual (SM-S947B): Galaxy S 26 5 G 512 GB 12 GB RAM Dual SM S 947 B, GalaxyS265G512GB12GBRAMDualSMS947B, Galaxy S26+ 5G 512GB 12GB RAM Dual (SM S947B), GalaxyS265G512GB12GBRAMDualSM-S947B, Galaxy S26+ 5G 512G B 12G B RAM Dual (SM-S947 B)
Galerie
Specificaţii tehnice |
|
| Numar nuclee procesor | 10 nuclee |
| Frecventa procesor | 3.8 GHz |
| RAM | 12 GB |
| Capacitate memorie interna | 512 GB |
| Extindere memorie | Nu |
Sistem de operare |
|
| Sistem de operare | Android |
Display |
|
| Numar display | 1 |
| Marime display | 6.7″ |
| Rezolutie display | 3120 x 1440 pixel |
| Technologie de afisaj | OLED |
| Rată de reîmprospătare ecran | 120 Hz |
| Ecran privacy | Nu |
Camera |
|
| Cu cameră frontală | Da |
| Camera foto | Da |
| Camera termica | Nu |
| Camera cu vedere nocturna | Nu |
| Numarul camerelor din spate | 3 |
| Autofocus | Da |
| Blitz camera | Da |
| Scanner de retina | Nu |
| Scanner LiDAR | Nu |
| Senzor ToF | Nu |
| Inregistrare video | Da |
| Rezolutie video maxima | 7680 x 4320 @ 30 fps |
Camera frontala |
|
| Rezolutie cameră secundară | 12 MPx |
| Diafragma camerei frontale | f/2.2 |
| Distanta focala a camerei frontale | 26 mm |
Camera principala din spate |
|
| Rezolutie camera principala din spate | 50 MPx |
| Diafragma camerei principale din spate | f/1.8 |
| Distanta focala a camerei principale din spate | 24 mm |
Camera secundara din spate |
|
| Rezolutie camera secundara din spate | 10 MPx |
| Diafragma camerei secundare din spate | f/2.4 |
| Distanta focala a camerei secundare din spate | 67 mm |
Camera a treia din spate |
|
| Rezolutia camerei al treilea din spate | 12 MPx |
| Diafragma cemerei a treia din spate | f/2.2 |
| Distanta focala a camerei a treia din spate | 13 mm |
Multimedia |
|
| MP3 player | Da |
| Radio FM | Nu |
| Video player | Da |
| Program de navigare web | Da |
| Jocuri | Da |
Transfer date |
|
| Wi-Fi | Da |
| Wi-Fi Direct | Da |
| AirDrop | Nu |
| Suport NFC | Da |
| Bluetooth | Da |
| Versiune Bluetooth | 6.0 |
| Port infrarosu | Nu |
| Conectori |
Conectare USB Type-C
|
| Conectori de retea |
GSM
Conectivitate GPRS
EDGE
UMTS (3G)
WCDMA
HSDPA
HSUPA
LTE (4G)
Suport 5G
|
| Navigare |
Modul GPS
GLONASS
Beidou (BDS)
Galileo
QZSS
|
| Senzori |
Cititor de amprenta
Accelerometru
Giroscop
Senzor de proximitate
Busola
Barometru
|
Acumulator |
|
| Tip acumulator | Li-Pol |
| Capacitate acumulator | 4900 mAh |
| Performanță încărcare | 45 W |
| Încărcare wireless | Da |
| Performanță încărcare wireless | 25 W |
Mesaje |
|
| MMS | Da |
| Da | |
Dimensiuni |
|
| Înălțime | 158.4 mm |
| Lățime | 75.8 mm |
| Grosime | 7.3 mm |
| Greutate | 190 g |
Functii |
|
| Dual SIM | Da |
| Rezistent la stropi de apa | Da |
| Rezistent la apa | Da |
| Rezistent la praf | Da |
| Rezistent la soc | Nu |
| Proiector incorporat | Nu |
| Functie dictafon | Da |
| Calendar | Da |
| Alarma | Da |
| Calculator | Da |
| Handsfree | Da |
Alte caracteristici |
|
| Telefoane mobile Samsung | Samsung Galaxy S26+ |
| Clasa energetica (A-G) | Fisa informatii produs |



Recenzii
Nu există recenzii până acum.